Användarbetyg: 5 / 5

Markera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktiv

Då har 2015 års NIF-tips startat!

Första veckan är nu rättad, och veckans ledare är Gunilla Hultgren med 9 rätt.

 

På jumboplacering ligger Anders Johansson med 0 rätt.

 

Du hittar hela resultatlistan här.

Användarbetyg: 5 / 5

Markera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktiv

Långfredagens traditionalla KM i pingis spelades på NIF-gården med följande resultat:

 

Pojkar:
Mårten Sundin

 

Herrsingel:
1. Per-Erik Berglin
2. Sven Bergström
3. Karl Bergström
3. Kent Boström
5. Lars-Ove Berglin
5. Jörgen Wedin

Dubbel:
1. Sven Bergström / Lars-Ove Berglin
2. Per-Erik Berglin / Karl Bergström
3. Jörgen Wedin / Kent Boström

Användarbetyg: 5 / 5

Markera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktiv

Då säsongen nu gått mot sitt slut, så gör även träningen det.
Träningen avslutas den 31:a Mars, sedan är det uppehåll ett par månader då vi istället får ägna oss åt annat.

 

Sedvanligt så avslutas säsongen med Klubbmästerskap på långfredagen. Klockan 10.00 är det start för ungdomarna, och klockan 11.00 är det start för seniorer, dubbel och oldboys.
 

Plats är som vanligt NIF-gården nere i Norrfjärden, korv och dricka finns till försäljning!

Användarbetyg: 5 / 5

Markera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktivMarkera som aktiv

Efter att det har anordnats fyra deltävlingar i Folkes ungdomscup i Bordtennis, så blev detta totalställning för våra NIF-ungdomar.

 

P15:
Jonathan Jonsson (3:a av totalt 8 deltagare)
Joel Selin (5:a av totalt 8 deltagare)
William  Gradin (6:a av totalt 8 deltagare)

P13:
Daniel Elfving (5:a av totalt 13 deltagare)
Max Larsson (7:a av totalt 13 deltagare)
Gustav Ekman (13:e av totalt 13 deltagare)

P11:
Mårten Sundin (5:a av totalt 12 deltagare)
Adam Sandberg (10:a av totalt 12 deltagare)

F13:
Linnea Larsson (1:a av totalt 5 deltagare)
Leia Holmström (2:a av totalt 5 deltagare)
Emma Bergman (3:a av totalt 5 deltagare)
Kim Wiklund (4:a av totalt 5 deltagare)
MiaDahlberg (5:a av totalt 5 deltagare)

F11:
Kajsa Elfving (2:a av totalt 12 deltagare)
Hanna Nilsson-Jonsson (7:a av totalt 12 deltagare)
Moa Segerstedt (8:a av totalt 12 deltagare)
Ebba Wikström (12:a av totalt 12 deltagare)
 

Extra information